ZMIANY MERYTORYCZNE I ESTETYCZNE

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wszelkie poważniejsze zmiany w treści oraz nowe pomysły, które chcemy wdrożyć do pracy powinniśmy wcześniej skonsultować z promotorem. Jeśli tego nie uczynimy, po napisaniu większości pracy może okazać się, że promotor nie będzie chciał się podpisać pod takim dziełem.

Rzecz jasna zmiany w stylistyce zdań, interpunkcji etc., nie muszę być konsultowane z promotorem, ale wszelkie zmiany w układzie rozdziałów i podrozdziałów czy zmiany tytułów i zawartość poszczególnych paragrafów już jak najbardziej.

Zmiany zmianami, ale kolejną ważną i teoretycznie banalną kwestią w pisaniu pracy jest estetyka. Nie chodzi tylko o okładkę i wyraźny druk, ale o jakość treści i przekazu. Praca ma być nie tylko porządnie i czysto wykonana, praca ma się po prostu dobrze czytać. Jeśli piszemy pracę licencjacką czy magisterską, z pewnością uda się zdobyć lepszą ocenę od promotora dając mu do czytania pracę schludną i czystą, a nie stos pomiętych kartek zaplamionych poranną kawą.

Pisząc pracę warto zastanowić się nad tym, jak ona powinna wyglądać. Czy będąc na miejscu promotora wolelibyśmy czytać setkę stron zapełnioną tak zwanym „bełkotem”, czy może o wiele mniej konkretnej i prostej treści. Oczywistą kwestią są poprawne zasady gramatyki, ortografii i interpunkcji. Jeśli ktoś ma z tym problem, po napisaniu pracy lepiej dać ją komuś kompetentnemu do sprawdzenia i ewentualnych poprawek.